Stefan Osciatka

Hares

Glyph Count: 220
Styles: 1
Axes: 2

Písmo „Zajíci“ bylo vytvořeno především pro potřebu čundráků a trampů (typografové a znalci krásného písma ať tentokrát prominou).

Je to kotlíkový guláš z brambor a párků, který byl sice inspirován vůní divokého západu, ale jeho recept byl zcela přizpůsoben specifické chuti českého jazyka. Je v něm trochu českého kutilství, 10 dkg hravosti, půl kila radosti z bastlení, špetka drzosti a půlka neomalenosti, trochu piva, jeden západ slunce, je to trochu upocený, plave v tom něco, co tam nepatří, ale je v tom i kombinace odhodlání začít vařit z vody s odvahou použít neznámé ingredience i hrst houževnaté vytrvalosti pokračovat v něčem, co se zdá být od začátku bez chuti. Kdo si co uvařil, to ať si také sní. Hlavně se z toho nepo.

Zdobené písmo „Zajíci“ obsahuje verzálky ve dvanácti řezech, které je možné vzájemně interpolovat v možnostech formátu Open Type 1.8 Variable Font. První master je čistá lineární egyptienka s rovně nasazenými čtyřhrannými serify bez náběhů, kde se hlavní a spojovací tahy některých znaků liší v tloušťce jen nepatrně nebo jsou monolineární. Další instance se proměňují nasílením části kresby v horizontálním směru ve stylu italienek z počátku 19. století. Znaky je také možné obohatit o tři druhy zdobení ve střední části hlavních tahů.

Exquisite farm wench gives body jolt to prize stinker.